New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

   
  "Armada"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6

Streszczenie

 OPIS ODCINKA

Odcinki 6x02 i 6x03 powstały na podstawie dwuczęściowego komiksu Sliders pt. „Armada” opublikowanego w 1996 roku przez wydawnictwo Acclaim.

Skany komiksu „Armada, część 1” >> KLIK!

Gdy uznaliśmy, że fan fic „Slide Effects” to doskonały pomysł na odcinek 6x01 rozpoczynający nasz wirtualny, szósty sezon serialu Sliders, wiedzieliśmy, że dwa ostatnie odcinki szóstej serii będą zawierały ostateczny, wielki finał całego serialu. Pojawiło się wówczas pytanie: jakimi przygodami wypełnić lukę pomiędzy pierwszym odcinkiem szóstego sezonu, a finałem. W pierwszej kolejności braliśmy pod uwagę samodzielnie wymyślone historie, ale szybko uznaliśmy, że to doskonała okazja, by wpleść do serialu przygody już istniejące i jednocześnie pominięte na ekranach telewizorów – mowa o komiksowych przygodach Slidersów.

W latach 1996-1997 powstało dokładnie 10 komiksowych zeszytów z Quinnem, Wade, Remmym i z profesorem Arturo, czyli z oryginalną obsadą Sliders. Co prawda przygody te w domyśle rozgrywały się równolegle do pierwszego sezonu serialu, jednak uznaliśmy, że skoro odcinek 6x01 resetuje serial i przywraca starą obsadę, to jest to idealna okazja, by do tego wpasować 10 komiksów. Dodatkowym argumentem było to, że Slidersi w owych zeszytach korzystają z pierwotnego zegara Quinna. Dodajmy również, że w komiksach kilkukrotnie pojawił się wątek romansu Quinna i Wade - para kilka razy się pocałowała - co pasuje do naszej wizji szóstej serii. Uwaga - nasza koncepcja zakłada, że w odcinkach powstałych na podstawie komiksów Quinn doskonale zdaje sobie sprawę, że podróżujący ze Slidersami profesor Arturo jest sobowtórem jego mentora.

W efekcie wszystkie 10 komiksów zaadaptowaliśmy na potrzeby naszego wirtualnego, szóstego sezonu. Co prawda miał powstać jeszcze jedenasty, ostatni komiks Sliders, ale ostatecznie nigdy nie ujrzał światła dziennego. Istnieje on jedynie w formie scenariusza >> KLIK! Historia ta jednak tak łudząco przypomina finałowy odcinek 5x18 The Seer, że z adaptacji tego komiksu zrezygnowaliśmy.  

Dwuczęściowy komiks Armada zaadaptowaliśmy na potrzeby odcinków 6x02 i 6x03 stosunkowo wiernie. Komiks ten wprowadził do świata serialu kolejną groźną rasę – to Zercurvianie, którzy są jeszcze trudniejszymi przeciwnikami niż Kromaggowie. Swoją drogą, to komiks Armada momentami bardzo przypomina odcinek drugiej serii pt. Invasion.

Dodajmy, że w komiksie Armada pojawia się nie tylko nowa rasa Zercurvian, ale także rasa obcych pochodzących z kosmosu. Ich nazwa nie pada w samym komiksie, ale my na potrzeby szóstego sezonu nadaliśmy nazwę znaną fanom serialu Sliders. To według nas Reticulanie, których przedstawiciela widzieliśmy w odcinku 5x09 The Return of Maggie Beckett.

Na koniec ważna uwaga – nie bez powodu przygody Slidersów ukazane w komiksach nie wylądowały w serialu telewizyjnym. Byłyby nie tylko zbyt kosztowne, ale i zbyt „mocne” jak na serial przygodowo-familijny. Historie z komiksów Sliders są zdecydowanie bardziej brutalne, szokujące, czasem nawet krwawe - to je odróżnia od historii znanych z odcinków serialu i tym samym to je na ich tle wyróżnia.  

Zdjęcia: Brick Lady

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!