New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Krew i Chwała"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6

Opis odcinka

 STRESZCZENIE

Podróżnicy znajdowali się w podziemnym mieście skalnym. W tym równoległym świecie ewolucja miała nieoczkiwany przebieg - zamiast ludzi rządziły tutaj małe, zielone gobliny. Niestety stwory nie miały przyjaznych zamiarów wobec Slidersów i właśnie ich ścigały. Na szczęście do zjazdu zostało już tylko kilkadziesiąt sekund. Bohaterowie biegli przed siebie, gdy nagle na ich drodze pojawiła się przepaść. Quinn skierował zegar w dół i otworzył tunel w otchłani. Zielone gobliny nadbiegały z włóczniami i toporami, więc aby ratować swoje życie, Slidersi skoczyli w kierunku przepaści celując w otwarte wrota. W kolejnym świecie Rembrandt wylądował na konarach wysokiego drzewa, a pozostała trójka spadła prosto pod stopy mężczyzny ubranego w tubylczy strój dawnych Azteków. Okazało się, że Slidersi przerwali mu rytuał przywołania boga Huitzilopochtliego, azteckiego boga wojny.    

Czołówka z sezonu 6: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Bohaterowie kompletnie nie rozumieli wodza, który mówił w azteckim języku. Slidersi z kolei rozpoczęli między sobą rozmowę oczywiście w języku angielskim. Quinn wyjął z kieszeni zegar i stwierdził, że podróżnicy trafią do kolejnego świata za 32 godziny. Profesor uznał, że w tym wymiarze nie doszło do kolonizacji Ameryki, przez co nadal mieszkali tu prymitywni ludzie. Na te słowa gwałtownie zareagował wódz. Wyjął spod szat telefon komórkowy i mówiąc w języku angielskim zadzwonił po straże. Wódz okazał się królem Azteków Montezumą IV, a z pozoru prymitywne szaty były jedynie elementem rytuału. Tak naprawdę ten świat nie był zacofany technologicznie, choć faktycznie odróżniało go od naszego to, że Europejczycy nie zdołali w epoce renesansu podbić Ameryk. W efekcie zamiast Stanów Zjednoczonych istniało tutaj Imperium Azteków, a zamiast San Francisco wielkie miasto Nowy Tenochtitlan.

Strażnicy pojmali trójkę Slidersów - Wade i profesor mieli zostać przetransportowani do pałacu króla, z kolei Quinn wraz z zegarem miał udać się do tutejszego laboratorium. W momencie gdy Montezuma IV zobaczył urządzenie do zjazdów i usłyszał o podróży do innego świata, to zapragnął jednego - podboju innych wymiarów przez wojowniczych Azteków. Całej sytuacji z wysokiego drzewa przyglądał się Rembrandt. Gdy straże z więźniami oddaliły się, Brown zszedł na ziemię i poszedł poszukać miejsca, gdzie zazwyczaj w innych światach stał hotel. Zamiast niego natrafił na piramidę schodkową, na szczycie której waśnie odbywał się krwawy rytuał. Okazało się, że w tym świecie biali Europejczycy nie mieli wstępu do Ameryki, a jeśli jacyś zostali złapani, byli składani w ofierze. Rembrandt właśnie był świadkiem, jak białemu nieszczęśnikowi Aztekowie wyrwali serce.

Gdy Wade i profesor byli transportowani do pałacu króla, nagle pojawili się rebelianci na motocyklach, którzy porwali dwójkę Slidersów i wywieźli ich poza miasto. Tam Aztekowie wyjaśnili, że zamierzają obalić złego króla Montezumę IV, który jest tyranem sprzeciwiającym się swojemu ludowi i niepotrzebnie stosującym dawne krwawe praktyki Azteków. Po jakimś czasie do Arturo i Wells dołączył Remmy, którego rebelianci również zgarnęli. Jeśli chodzi o Quinna, to Montezuma osobiście odeskortował go do laboratorium, gdzie tutejsi naukowcy zaczęli badać zegar. Król zażądał od Mallory’ego ujawnienia tajników zjazdów. Gdy chłopak odmówił, władca wydał na niego wyrok - skoro Quinn nie chciał współpracować, to o wschodzie słońca zostanie złożony w ofierze bogu Huitzilopochtliemu.

Na tym świecie osoby czarnoskóre były bezpieczne, ponieważ w państwie Azteków traktowano ich z szacunkiem jako byłych niewolników śmiertelnych wrogów, czyli białych ludzi. Dzięki temu Rembrandt wraz z rebeliantami znalazł sposób na włamanie się do pałacu króla, by uwolnić Quinna i ukraść zegar. Przebrał się za handlarza Europejczyków i udawał, że złapał profesora oraz Wade. Dzięki temu bohaterowie weszli do środka budynku, gdzie w porę dołączyli do nich rebelianci. Gdy wywiązała się walka, Slidersi dotarli do laboratorium i odzyskali zegar. Przerażony profesor stwierdził, że w urządzeniu brakuje istotnego elementu - źródła zasilania. Na domiar złego trójka przyjaciół nie zdołała odnaleźć Mallory’ego.

Kolejnego ranka na szczycie piramidy rozpoczęła się ceremonia złożenia białego człowieka w ofierze. Półnagi Quinn, który miał założoną jedynie przepaskę na biodrach i pióropusz na głowie, stanął przed obliczem Montezumy. Nieoczekiwanie Mallory zauważył, że król ma na szyi nietypowy wisiorek - było to źródło zasilania zegara. Nagle do pałacu wdarli się rebelianci z trójką Slidersów i wywiązała się intensywna walka. Quinn oswobodził się z więzów i zaatakował Montezumę, dzięki czemu odzyskał element zegara. Mallory rzucił źródło zasilania w kierunku profesora, który zamontował je ponownie w zegarze. Do zjazdu pozostało już tylko kilka minut. Slidersi obserwowali, jak na teren świątyni przedostaje się coraz więcej rebeliantów. Niestety z drugiej strony docierały również posiłki królewskiej armii. Podróżnicy nie dowiedzieli się, czy rebelii udało się obalić Montezumę, ponieważ Arturo otworzył wrota do kolejnego świata zanim walki dobiegły końca.

Po zjeździe okazało się, że Slidersi wylądowali na pustyni. Quinn zdjął ceremonialny pióropusz z głowy i spojrzał na zegar. Do kolejnego zjazdu zostały trzy dni, więc bohaterowie musieli pilnie znaleźć jakieś schronienie przed palącym słońcem. Wade zażartowała na temat Quinna, który nadal był odziany tylko w wąską przepaskę biodrową. Stwierdziła, że chłopak najbardziej potrzebuje kremu do opalania. Wells objęła Mallory’ego i go pocałowała.

Na podstawie komiksu wydawnictwa Acclaim
Tekst: Bartosz Listewnik

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!