New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

   
  "Wniebowzięcie"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6

Opis odcinka

 STRESZCZENIE

Czwórka Slidersów przebywała w świecie, w którym większość społeczeństwa stanowili cyrkowcy. Nie byli oni jednak przyjaźni - bardziej przypominali swoim temperamentem członków gangu motocyklistów. Gdy bohaterowie trafili do wielkiego miasteczka wypełnionego namiotami cyrkowymi, zostali przymusowo wcieleni w… klownów. Mimo braku doświadczenia i umiejętności cyrkowych, musieli wystąpić w przedstawieniu. Ubrani w kolorowe stroje klownów weszli po drabinie na platformę zawieszoną wysoko nad publicznością. Scenariusz show zakładał, że czwórka klownów musi przejść z jednej platformy na drugą po cienkiej linie. Slidersi nie bardzo mieli ochotę ryzykować swoim życiem, ale na szczęście do zjazdu zostało już tylko kilka sekund. Bohaterowie ostrożnie weszli na linę i w tym momencie Quinn otworzył portal. Cała czwórka zeskoczyła z liny i zniknęła na oczach publiczności w tunelu.  

Czołówka z sezonu 6: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Bohaterowie pojawili się w kolejnym świecie tuż obok kościoła, przed którym kaznodzieja czytał słowa Biblii. Zdenerwowany Arturo, który był ateistą, odparł, że nie może słuchać tych bzdur. Wade zaproponowała, aby przyjaciele poszli do centrum handlowego kupić nowe ciuchy, ponieważ dziwnie wyglądali w strojach klownów. Po przebraniu Quinn poinformował pozostałych, że będą na tym świecie nieco ponad tydzień. Slidersi zamierzali złapać tramwaj, dzięki któremu dotarliby do hotelu Dominion (znów znajdowali się w San Francisco). Nieoczekiwanie w nadjeżdżający tramwaj uderzył słup niebieskiego światła. Ludzie znajdujący się w pojeździe zniknęli. Obok miejsca zdarzenia pojawił się akolita George - duchowny, który wyjaśnił gapiom, że oto pasażerów tramwaju spotkało ogromne szczęście - okazali się wybrańcami zabranymi do nieba.

Slidersi dowiedzieli się, że na tym niezwykle religijnym świecie muzułmanie nawracają się na chrześcijaństwo, aborcja i homoseksualizm są od jakiegoś czasu całkowicie zakazane, a państwo i kościół są jednością. By poznać lepiej ten świat, przyjaciele udali się do kościoła. Tam dowiedzieli się, że od jakiegoś czasu wybrańcy są zabierani do nieba za pomocą wiązki energii, co jest nazywane przez wierzących Wniebowzięciem. Profesor Arturo był wściekły, że na tym świecie ludzie wierzą w bzdury, czym obraził Rembrandta. Brown przypomniał przyjaciołom, że został wychowany przez bardzo religijnych rodziców, a on sam zaczynał swoją karierę muzyczną od występu w chórze kościelnym.

Gdy bohaterowie wyszli z kościoła, nagle w przechodzącą obok kobietę uderzył kolejny niebieski promień i kobieta zniknęła. Rembrandt uznał to za znak i szansę na odkupienie. Powiedział Slidersom, że po odejściu z chóru kościelnego i zdecydowaniu się na karierę w show-biznesie, nie osiągnął tak naprawdę zbyt wiele. Był piosenkarzem zapomnianym. Obecnie czuł, że stoi przed szansą odpokutowania swojego rozstania się z kościołem. Z tego powodu Brown podszedł do akolity George’a i poprosił go o możliwość dołączenia do wspólnoty. Zdezorientowana pozostała trójka postanowiła udać się na Uniwersytet Kalifornijski, by znaleźć naukowe wyjaśnienie Wniebowzięcia. Niestety studenci na widok profesora zaczęli go wyzywać od ateisty i bluźniercy. Nagle na ich drodze stanął duchowny, brat Jacob Milton, a także… sobowtór Quinna, który nie miał na głowie włosów i był ubrany w szaty mnicha. Quinn2 podszedł do profesora i opluł go.

Aby uzyskać odpowiedzi i zrozumieć niechęć studentów wobec profesora, Arturo, Quinn i Wade udali się do domu tutejszego profesora Arturo. Sobowtór oniemiał na ich widok, a zwłaszcza na widok swojej alternatywnej wersji, ale wpuścił podróżników do środka. Slidersi opowiedzieli Maximillianowi2 o zjazdach, a ten wyjawił im, że został w tym wymiarze uznany za heretyka przez swoje naukowe podejście. Wade w domu profesora zauważyła czasopisma, z których wynikało, że nawet Madonna na tym świecie jest bardzo religijna - została zakonnicą. Arturo2 przedstawił bohaterom swoją teorię na temat zjawiska Wniebowzięcia. Według niego tutejszy świat jest połączony z innym wymiarem za pomocą mikroskopijnych tuneli czasoprzestrzennych. Z jakiegoś powodu to połączenie zostało ostatnio zaburzone i rozrywa się, a widocznym efektem tego zaburzenia jest znikanie ludzi w wyniku nagłych, niebieskich wyładowań. Jeśli nikt nie zatrzyma tego procesu, to temu światu grozi katastrofa.

Gdy trójka Slidersów przebywała w domu tutejszego profesora, Rembrandt dołączył do chóru kościelnego i razem z innymi wierzącymi śpiewał pieśni religijne. Po zakończeniu występu Brown był tak zachwycony, że postanowił osobiście podziękować bratu Miltonowi za danie mu możliwości dołączenia do wspólnoty. Duchowny szybko zniknął gdzieś za kulisami sceny, więc Remmy postanowił za nim podążyć. Gdy zszedł na niższe piętra świątyni, dotarł do… laboratorium, w którym brat Milton i łysy sobowtór Quinna rozmawiali na temat Wniebowzięcia. Brown podsłuchał, że tutejszy Mallory wynalazł maszynę do zjazdów, którą duchowny postanowił wykorzystać do celów religijnych. Mimo ogromnej wiary Quinn2 ostrzegł brata, że proces okazał się zbyt niebezpieczny i grozi zagładą świata. Milton zupełnie się tym nie przejął - odparł, że w takim razie świat musi przygotować się na apokalipsę zesłaną przez Boga. Gdy Rembrandt lekko uchylił drzwi, zobaczył wewnątrz laboratorium wielki portal do równoległego świata.

Na podstawie komiksu wydawnictwa Acclaim
Tekst: Bartosz Listewnik

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!