New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Potępienie"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6

Opis odcinka

 STRESZCZENIE

Rembrandt dołączył do Arturo, Arturo2, Wade i Quinna i opowiedział im o tym, że Wniebowzięcie to skutek uboczny maszyny do zjazdów Quinna2, a nie żadne niebiańskie wniebowstąpienie. Bohaterowie udali się w kierunku pobliskiego kościoła, przed którym zgromadził się tłum wiernych. Przemawiający brat Jacob Milton właśnie zapowiadał Dzień Sądu, który nastąpi już niebawem. Duchowny zapewnił zebranych, że już wkrótce śmierć, smutek czy płacz nie będą miały znaczenia. Nagle w tłum wiernych uderzył niebieski promień światła - kolejne osoby zniknęły z tego świata na skutek rzekomego Wniebowzięcia.  

Czołówka z sezonu 6: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Bohaterowie udali się na naradę do tutejszego odpowiednika Burger Kinga, czyli do Burger Pope, gdzie serwowano np. papieskie hamburgery. Arturo2 zobrazował pozostałym, co się dzieje z tym światem. Wziął do ręki kartkę papieru i zrobił za pomocą ołówka małe dziurki. Następnie całą kartkę delikatnie przedarł. Papier z łatwością porwał się za sprawą małych dziurek. Właśnie taki los czeka ten świat. Aby do tego nie dopuścić, Slidersi wraz z sobowtórem profesora włamali się do świątyni. Na najniższej kondygnacji natrafili na drzwi do laboratorium Quinna2, do którego kilka godzin wcześniej zakradł się Remmy. Wade korzystając ze swoich hackerskich umiejętności, przeciążyła przewody i otworzyła drzwi w taki sposób, aby nie włączył się alarm.  

Po wejściu do pustego laboratorium Slidersi zobaczyli wciąż otwarty wielki portal. Quinn sprawdził wskaźniki na monitorach i zauważył, że jego sobowtór otworzył wrota do konkretnego, jednego wymiaru. W efekcie energia z tego świata stale przelewała się do innego, bliźniaczego wymiaru. Bohaterowie stwierdzili, że muszą skorzystać z tunelu Quinna2 po to, aby przenieść się do bliźniaczego świata i zatkać przepływ energii. Jeśli na kolejnym świecie uda im się w jakiś sposób stworzyć korek, to ludzie przestaną znikać ze świata wierzących. Profesor przypomniał Mallory’emu, że do ich zjazdu pozostało tylko 12 godzin, więc zgodnie z zasadami musieliby do tego czasu wrócić do świata wierzących, aby móc skorzystać z ich własnego zegara. Quinn nie zgodził się z profesorem. Wyjaśnił, że w związku z więzią wytworzoną między tym wymiarem a kolejnym, Slidersi będą mogli skorzystać ze swojego zegara także w następnym świecie.

Czwórka Slidersów oraz drugi profesor skoczyli do tunelu. Okazało się, że wylądowali na namalowanym na posadzce… pentagramie. Wokół nich znajdowali się sataniści na czele z Blake’iem. Byli zaskoczeni, że przeprowadzany przez nich rytuał zakończył się pojawieniem ludzi z innego świata. Sataniści chcieli pojmać bohaterów, jednak podróżnicy byli szybsi i zaczęli uciekać w kierunku wyjścia. Niestety kultyści złapali naszego profesora Arturo, który biegł ostatni. Gdy Slidersi wydostali się z satanistycznej świątyni, obiecali sobie, że po niego wrócą. Na zewnątrz bohaterowie zorientowali się, gdzie trafili. Byli w przerażającym świecie z przemocą, wulgarnością i złem, rządzonym przez Kościół Szatana. Przykładowo zamiast restauracji McDonald’s istniała tutaj sieć McDevil’s. Na jednej z ulic bohaterowie natrafili na plakat koncertu znanego muzyka. Na grafice widniał sobowtór „Zapłakanego”. Wokalista nazywał się Rembrandt „Wściekle Ryczący” Brown.

W tym samym czasie pojmany i związany profesor Arturo przebywał w sali tortur. Jego oprawcą okazała się przywódczyni tutejszego Kościoła Szatana - był to sobowtór Wade Wells. Kobieta w bardzo kusym, obcisłym stroju przyjęła rolę dominy, która używała bicza do przesłuchania półnagiego profesora. Wade opowiedziała Arturo o mądrościach Szatana, o tym, że nie należy nadstawiać drugiego policzka, a dokonywać zemsty. Spytała profesora, czy jest ktoś, kogo obwinia za całą tę sytuację, łącznie z błądzeniem po równoległych wymiarach. Wściekły Maximillian stanowczo odpowiedział, że tym człowiekiem jest Quinn Mallory.

Slidersi dowiedzieli się z zasobów biblioteki, że na tym świecie idolem był Anton Szandor LaVey, założyciel i najwyższy kapłan Kościoła Szatana. Religia ta początkowo wcale nie była dominująca. Wszystko zmieniło się w momencie, kiedy odprawianie rytuałów zaowocowało pojawianiem się zjaw z innego świata. Bohaterowie zrozumieli, że owe przenikające byty z innej rzeczywistości były osobami ze świata wierzących - tymi, którzy doznawali Wniebowzięcia. Po przedostaniu się do świata satanistów stawali się czystą energią, a ich ciała niestety ginęły. Arturo2 doznał nagle olśnienia i stwierdził, że jest jedyną szansą na zatrzymanie apokalipsy w obu światach. Doszedł do wniosku, że skoro osoby Wniebowzięte nie przedostawały się żywe do świata satanistów, to oznacza, że on jest jedyną żywą osobą ze świata wierzących, któremu to się udało. A to z kolei oznacza, że to właśnie on musi stać się korkiem, którego szukali - korkiem, który zatka przepływ energii.

Wade, Quinn, Remmy i Arturo2 włamali się do Świątyni Szatana. Musieli dostać się do sali rytualnej z pentagramem wyrysowanym na posadzce. Na ich drodze nagle pojawiła się Wade2 i jej więzień, czyli profesor Arturo. Arturo2 wyjaśnił, że jeśli stanie na środku pentagramu, to będzie pełnił rolę soczewki, która odbije energię napływającą ze świata wierzących. Wade2 zgodziła się na ten rytuał, ponieważ chciała dzięki niemu przejąć dodatkową energię - i w efekcie stać się jeszcze potężniejsza. Aby zrealizować ten plan, weszła do środka pentagramu wraz z Arturo2, wcześniej uwalniając naszego profesora. Nadszedł moment kulminacyjny - w świecie wierzących doszło do kolejnego Wniebowzięcia i nowa porcja ludzi zamienionych w energię właśnie docierała do świata satanistów. Arturo2 przyjął na siebie ogromną porcję energii, którą odbił. Dzięki temu uratował dwa światy poprzez zamknięcie łączącej je więzi, ale niestety przypłacił to kosztem swojego życia. Z kolei dla Wade2 przyjęta energia okazała się zbyt wielka i również zabójcza. Kobieta na oczach podróżników roztopiła się.

Przyszedł czas zjazdu - Arturo, Quinn, Wade i Rembrandt otworzyli wrota i zjechali do kolejnego wymiaru. Profesor zachował dla siebie to, co powiedział alternatywnej pannie Wells na temat obwinienia za wszystko Mallory’ego. W tym samym czasie w świecie wierzących brat Milton i łysy sobowtór Quinna zauważyli, że portal całkowicie się zamknął. Duchowny był przerażony - cała idea Wniebowzięcia legła w gruzach.

Na podstawie komiksu wydawnictwa Acclaim
Tekst: Bartosz Listewnik

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!