New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Narkotyka"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6

Opis odcinka

 STRESZCZENIE

Czwórka Slidersów wyskoczyła z tunelu międzywymiarowego. Była noc i bohaterom wydawało się, że są na pustkowiu, ponieważ przed sobą nie widzieli żadnych świateł. Przyjaciele cieszyli się, że ich osobowości wróciły do normy, ale z drugiej strony niezwykle żałowali, że stracili niepowtarzalną okazję powrotu do swojego rodzinnego wymiaru. Nagle nad podróżnikami zabłysły dwa ogromne światła. Im bardziej blask się zbliżał, tym głośniej było słychać ogłuszający dźwięk. Gdy źródło światła było tuż przed nimi, Slidersi zrozumieli, gdzie się znajdują. Stali na pasie startowym lotniska, a źródłem światła i głośnego dźwięku był lądujący właśnie samolot.    

Czołówka z sezonu 6: Quinn, Wade, Remmy, Profesor

Na szczęście czwórce bohaterów udało się w ostatniej chwili odskoczyć, zanim samolot dotknął ziemi. Bohaterowie czym prędzej opuścili teren lotniska i udali się do centrum San Francisco. Mieli tu spędzić 32 godziny. W mieście dostrzegli dziwne zachowanie ludzi - większość z nich paliła papierosy, zioła lub też wstrzykiwała sobie narkotyki bezpośrednio do żył na oczach innych. Po zameldowaniu się do motelu Lamplighter, który stał w miejscu zwykle odwiedzanego w San Francisco hotelu Dominion, podróżnicy udali się do centrum miasta na poszukiwanie jedzenia. Quinn i profesor kupili od sprzedawcy fast foodów hot dogi, a Wade watę cukrową, którą niezwłocznie zaczęła spożywać. Po chwili profesor zauważył, że Wells ma powiększone źrenice i dziwnie się zachowuje. Arturo wraz z Quinnem wyrzucili hot dogi do śmieci, bo podejrzewali, że do tutejszej żywności dodawane są narkotyki.

W drodze powrotnej do motelu Slidersi byli świadkami zamieszek wywołanych przez przeciwników narkotyków. Na miejscu pojawiła się policja na czele z pułkownikiem Patsonem. Służby aresztowały wielu buntowników, w tym przypadkowo również Rembrandta Browna. Quinnowi i profesorowi udało się uciec, a Wade niestety zaginęła w tłumie. Po powrocie do motelu Arturo i Mallory przebadali próbkę waty cukrowej, którą jadła Wade. Wyszło na jaw, że zawierała narkotyk ekstazę. Nagle do pokoju wdarła się policja narkotykowa. Okazało się, że recepcjonista motelu ich wezwał, gdy zobaczył podejrzaną, znajomą twarz - profesora Arturo. Bohaterom na szczęście udało się uciec. W bocznej uliczce jeden z działaczy antynarkotykowych rozpoznał profesora i postanowił im pomóc. Zaprowadził ich do ukrytego miejsca zwanego Kuchnią. Było to centrum działaczy walczących przeciwko przymusowemu przyjmowaniu narkotyków.

Tymczasem w Centrum Toksyfikacji dokładnie przebadano Remmy’ego. Lekarze byli w szoku, że w jego organizmie nie było żadnych śladów po narkotykach. Z tego powodu postanowili poddać go działaniu silnych dragów. W tym samym czasie Wade błądziła po ulicach miasta i za resztki pieniędzy kupowała kolejne waty cukrowe i koktajle nasączone narkotykami. Kobieta coraz bardziej się od nich uzależniała. Tymczasem Kuchnia okazała się miejscem, w którym przeciwnicy narkotyków produkowali nielegalną, zdrową żywność niezawierającą uzależniających substancji. Na czele przeciwników dragów stał Timothy Leary, który na tym świecie był dawnym przyjacielem profesora. Arturo w tym wymiarze kilka lat temu zginął w wypadku. Leary podejrzewał, że był to zamach, ponieważ Maximillian głośno sprzeciwiał się rządowi w sprawie dodawania narkotyków do jedzenia. Na tym świecie problemy zaczęły się w latach 60-tych, kiedy to J. Edgar Hoover zalegalizował narkotyki.

W tym samym czasie w Waszyngtonie przywódcy FDA, czyli amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, debatowali na temat konieczności przyjęcia Ustawy Wodnej, która zakładała dodawanie narkotyków już nie tylko do jedzenia, ale obowiązkowo do wody pitnej. Rozmawiali także na temat pilnej potrzeby złapania Leary’ego oraz najwyraźniej zmartwychwstałego Arturo. Okazało się, że na czele FDA stoi… bezwzględny sobowtór Wade Wells, która wydała półkownikowi Patsonowi rozkaz złapania obu antynarkotykowych liderów. Służbom szybko udało się namierzyć siedzibę Kuchni i dokonać ataku na tę placówkę. Leary został złapany, a Arturo, Mallory i działaczka Monica Sanders uciekli autem na pustkowie do jednej z farm ze zdrową żywnością. Zmartwiony Quinn zauważył, że do zjazdu pozostało tylko kilka godzin, więc musi wrócić autem do miasta, aby odszukać Wade i Remmy’ego. Profesor poprosił Quinna o powiadomienie prasy na temat oszustw tutejszego rządu. Bardzo mu zależało na ujawnieniu prawdy, ponieważ traktował tę sprawę osobiście. Jego własny brat na naszym świecie zmarł z powodu przedawkowania dragów.

Mimo że Rembrandt był oszołomiony pod wpływem narkotyków, to cudem udało mu się wydostać z Centrum Toksyfikacji. Mężczyzna odnalazł Wade w jednym z klubów, gdzie otumaniona kobieta pochłaniała kolejne porcje jedzenia z narkotykami. Po jakimś czasie odnalazł ich Quinn. Cała trójka wsiadła do samochodu i podążyła w kierunku farmy Sun Valley. Po drodze Slidersi natrafili na wóz transmisyjny jednej z telewizji, który udało im się uprowadzić. Po dotarciu do farmy zobaczyli, że jest ona oblężona przez policję narkotykową pod wodzą Patsona, który dotarł do profesora dzięki Monice Sanders. Kobieta okazała się tajnym agentem FDA i zdrajczynią przeciwników narkotyków. Aby uratować profesora, Quinn wjechał wozem transmisyjnym do środka budynku farmy. Szybko wyjął kamerę i uruchomił transmisję na żywo.

Maximillian Arturo na oczach całej Narkotyki, jak określano tę wersję Ameryki, opowiedział o oszustwach rządu federalnego oraz FDA, które zmuszały ludzi do zażywania narkotyków w celu kontroli społeczeństwa, a teraz dodatkowo chcieli skazić dragami wodę pitną. Jako przykład profesor pokazał zmarnowaną Wade, którą narkotyki doprowadziły niemal do utraty życia (w kolejnym świecie bohaterowie będą musieli poddać ją detoksykacji). Mimo że pułkownik Patson miał na celowniku profesora i w każdej chwili mógł go zabić, nieoczekiwanie z tego zrezygnował. Uznał, że Arturo może mieć rację, a jemu samemu brakowało smaków z dzieciństwa, np. smaku prawdziwych warzyw i owoców. Aby na mieszkańcach tego świata wywrzeć jeszcze większe wrażenie, Mallory poprosił Patsona o przejęcie od niego roli operatora kamery. Dzięki temu widzowie w całej Narkotyce zobaczyli, jak Slidersi otwierają tunel czasoprzestrzenny i do niego wskakują. Patson był oszołomiony tym, co właśnie sfilmował, podobnie jak widzowie przed telewizorami. Wielu z nich ze wstrętem spojrzało na codziennie zażywane narkotyki.

Na podstawie komiksu wydawnictwa Acclaim
Tekst: Bartosz Listewnik

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!