New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

 

 TUNEL

Animacje wrót w dziale Pliki Video

   SEZON 1

Tunel wytwarzany przez Urządzenie Prototypowe

Tak wygląda pierwszy Wir stworzony przez Quinna w jego piwnicy. Patrząc na tunel z przodu widzimy błyszczące centrum na niebiesko-białym tle.

Tunel wytwarzany przez Oryginalny Zegar Quinna
Pierwszy raz widzimy wrota w odcinkach pilotowych. Patrząc z przodu na wrota widzimy, iż jego centrum jest koloru błękitno - białego. Patrząc na nie z tyłu, przypominają trochę błękitne fale wodne. Wrota mają taką siłę, że potrafią wciągnąć człowieka, który znajduje się blisko nich. Promienie wyemitowane za pomocą zegara podczas otwierania wrót są przezroczyste. Zobacz więcej
 SEZON 2

Tunel wytwarzany przez Oryginalny Zegar Quinna

Wrota z drugiego sezonu są bardzo podobne do wrót z pierwszego sezonu. Jednak różnią się tym, iż nie posiadają już dużego białego centrum, a zamiast niego jest lepiej widoczna wnęka wrót. Poza tym wrota wyglądają już bardziej realnie. Tego typu wrota występują jedynie w drugiej serii, w trzeciej zostały one zastąpione całkiem innymi. Promienie wyemitowane podczas otwierania wrót przez Zegar są błękitne. 
Zobacz więcej

Tunel Astralny wytwarzany przez Oryginalny Zegar Quinna
Gdy we wrota uderzyła błyskawica to w wyniku tego Quinn znalazł się w tak zwanej „Powłoce Astralnej”. Na szczęście okazało się, że prócz zwykłego tunelu pojawia się także wersja astralna o kolorze czerwonym.
 
Tunel Kromaggów
Wrota Kromaggów są koloru czerwonego. Mają ogromną moc, potrafią pomieścić samoloty bojowe Kromaggów, zwane "Manta".
 SEZON 3

Tunel wytwarzany przez Oryginalny Zegar Quinna
Od trzeciego sezonu wrota trochę się zmieniły. Są o wiele większe i nie mają już kolory błękitnego. Teraz są srebrne. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, iż Slidersi zostali uwięzieni przez Kromaggów. A co ważniejsze - Kromaggowie eksperymentowali z ich Zegarem. 
Zobacz więcej

Tunel Logan St. Claire
Wrota wytworzone za pomocą zegara Logan są pomarańczowe. Mają ogromną moc, której Logan nie potrafiła kontrolować. Z tego powodu wszystko co przeszło przez jej tunel ulegało zniszczeniu.

Tunel wytwarzany przez Egipski Zegar
Wrota egipskiego Zegara spotykamy po raz pierwszy w 3 sezonie w odcinku pod tytułem:  "Slide Like An Egyptian". Kiedy Slidersi nie zdążyli na czas na zjazd za pomocą starego Zegara doszli do wniosku, iż trzeba wykorzystać egipski Zegar by wrócić do domu. Wrota, które powstawały przy pomocy egipskiego Zegara były duże, silniejsze i o złotym kolorze. W następnych odcinkach wrota przypominały już te poprzednie - były one mniejsze i świeciły niebiesko-srebrnymi promieniami. Przyczyną tego jest prawdopodobnie za wczesne otwarcie wrót za pomocą egipskiego zegara. Promienie otwierające wrota są niebieskie. Zobacz więcej

Tunel wytwarzany przez zegar dr Jensena
Wrota są koloru ciemnoczerwonego. Potrafią przenieść bardzo dużą ilość osób. W odcinku "Exodus" do innego wymiaru przeszło ponad 100 osób. Niestety w kolejnych odcinkach zegar Jensena był używany w niecnych celach przez Rickmana. Zobacz więcej
 SEZON 4

Tunel wytwarzany przez Egipski Zegar
Na początku czwartego sezonu zauważamy, że wrota są zupełnie inne. Są całe w kolorze niebieskim. Możemy również dostrzec w jego centrum długą rurę prowadzącą do tunelu. Zielony kolor wydobywający się z głębi wrót jest spowodowany prawdopodobnie przez walkę Slidersów z Rickmanem w ostatnim odcinku trzeciej serii serialu (wówczas zegar się trochę popsuł). Zegar otwierając wrota wytwarza dwa niebieskie promienie. Zobacz więcej

Tunel w odcinku "Alternateville Horror"
Wrota są koloru różowego. Powstały w wyniku błędnego działania zegara, który został stworzony przez sobowtóra Remmy'ego. 

Tunel wytwarzany przez urządzenie sobowtóra Quinna

Wrota mają kolor czerwony. Gdyby nie były kontrolowane to rosłyby do olbrzymich rozmiarów i potrafiłyby przenieść dużą liczbę ludzi (nawet całą ludzkość znajdującą się na Ziemi! Wówczas używamy słowa "Fala"). Zobacz więcej

 


Klatka
W Świecie z Klatką nie można było korzystać z zegara, bowiem był on "zamrożony". Jednym sposobem na wydostanie się z Klatki było skorzystanie z urządzenia do zjazdów. Przeniesienie Sldersów do innego wymiaru przypomina w tym przypadku teleportację.

Tunel Kromaggów
Wrota Kromaggów są koloru czerwonego. Mają ogromną moc, potrafią pomieścić samoloty bojowe Kromaggów, zwane "Manta".
 SEZON 5

Tunel wytwarzany przez Egipski Zegar
Wrota z piątego sezonu nie różnią się zbytnio od wrót z czwartego sezonu. Przypominają strumień wodny i wizualnie są ładniejsze. Po raz pierwszy widzimy bardzo dokładnie Slidersów lecących wewnątrz tunelu. Zobacz więcej

Tunel Wade Wells
Wade Wells w odcinku "Requiem" otworzyła specjalny tunel dla Slidersów. Pod koniec odcinka Wade zrobiła to ponownie dla Remmy'ego. Tunel Wade ma fioletowo-niebieskie zabarwienie.

Ostatni tunel
Wrota zostały otwarte za pomocą starego urządzenia Kromaggów. Tunel był bardzo niestabilny, mimo to Rembrandt zaryzykował i wskoczył do środka. 

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!