New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Easy Slider"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6 (fanfic)
Screeny         Opis odcinka

 STRESZCZENIE
Uwaga, tekst zawiera spoilery!

 

Slidersi pojawili się na pustkowiu - mają na tym świecie spędzić trzy dni. Na szczęście udało im się odnaleźć pustynną drogę, a na niej pojedynczy autobus, który kierował się w stronę najbliższego miasta. W środku pojazdu Mallory dosiadł się do atrakcyjnej kobiety o imieniu Sam. Szybko zaczął z nią flirtować. Po pewnym czasie okazało się, że autobus kierował się do rafinerii. Sam zamierzała się tu zatrudnić i pomogła wkręcić w tę pracę także Slidersów. Nieoczekiwanie nadjechała ochrona rafinerii z martwym ciałem mężczyzny. Okazało się, że to Palacz, który zagrażał temu miejscu.

Czołówka z sezonu 5: Remmy, Maggie, Mallory, Diana

Bohaterowie zostali zakwaterowani w miasteczku Kincaid City. Dowiedzieli się, że na tym świecie Agencja Ochrony Środowiska rok temu wprowadziła restrykcyjne przepisy. W obawie przed postępującą degradacją środowiska zdecydowano, że wszelkie napędy silnikowe na ropę czy benzynę będą zakazane. Temu prawu większość mieszkańców się podporządkowała z wyjątkiem grupy motocyklistów zwanych Palaczami. Postanowili oni nie odrzucać dawnych zwyczajów, ale do tego celu potrzebowali paliwa, które w tym świecie nie jest łatwe do zdobycia. W tutejszej rafinerii ropę wykorzystuje się do produkcji plastiku i kosmetyków. Z kolei autobus, którym Slidersi przyjechali, był napędzany ekologicznym paliwem wodorowym. W tym świecie liczba pojazdów jest bardzo ograniczona - samochody i ciężarówki są własnością państwa, które wynajmuje je firmom.

Slidersi postanowili spędzić trzy dni pracując w rafinerii. Zostali przydzieleni do roli kierowców ciężarówek przewożących ropę. Okazało się, że to bardzo niebezpieczne zajęcie dla nowicjuszy, ponieważ konwoje są bardzo często atakowane przez Palaczy. Tak się jednak złożyło, że pierwszego konwoju Slidersów nikt nie zaatakował. Po powrocie do miasteczka Remmy, Maggie i Diana pili drinki w barze, a Mallory romansował z Sam. Chłopak szybko zakochał się w kobiecie. W pewnym momencie do baru wszedł niejaki Evans. Spanikowana Sam wybiegła na zewnątrz, a Mallory za nią. Kobieta wyznała, że ten mężczyzna to łowca Palaczy, a tak się składa, że ona jest jedną z nich. W roli szpiega Palaczy Sam zamierzała zdobyć informacje na temat pracy w rafinerii. Mallory, który dawniej jeździł na motocyklu, postanowił dołączyć i uciec razem z nią. Dzięki ukrytemu motorowi w Kincaid City zakochana dwójka dotarła do głównej siedziby Palaczy. Tam okazało się, że Sam jest ich przywódczynią.

Bohaterowie szybko wylądowali w łóżku. Kolejnego dnia Mallory wrócił do miasteczka Kincaid City i oznajmił Slidersom, że zostaje w tym świecie razem z Sam. Uprzedził też bohaterów, że następny konwój zostanie zaatakowany. Gdy Mallory wrócił do siedziby Palaczy, nieoczekiwanie zastał w łóżku Sam razem z dwójką innych mężczyzn. Okazało się, że na tym świecie poligamia jest dozwolona - Sam ma łącznie aż czterech mężów i chce aby Mallory był kolejnym. Dla chłopaka to zbyt wiele i postanawia odejść. Wraca do miasteczka, które po pewnym czasie zostaje zaatakowane przez Palaczy. Chcą oni ukraść ropę, aby przerobić ją we własnym zakresie na paliwo dla swoich motocykli.

Gdy Sam chce zabić jednego ze strażników rafinerii, Mallory protestuje i wyzywa ją na pojedynek. Oboje dosiadają motocykla i sięgają po broń. Mallory wyposażony w kopię niczym rycerz na koniu ugodził Sam. Będąc nadal w niej zakochany, podbiegł do niej, by upewnić się, czy nic jej nie jest. Kobieta została lekko poturbowana, ale przeżyła. Sam zawiodła się na nim, ale uznała wynik pojedynku i postanowiła odejść z rafinerii ze swoimi Palaczami. Po trzech dniach przyszedł także czas na Slidersów. Remmy otworzył portal i czwórka bohaterów zjechała do kolejnego wymiaru.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!