New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki URODZINY STRONY

UPDATE (drugie urodziny): Serwis SLIDERS PL znacznie się rozrósł przez ostatni rok. Po pierwsze - stronę tłumnie zaczęły odwiedzać osoby poszukujące napisów do tego serialu, przy okazji stając się stałymi czytelnikami serwisu. Naprawdę licznik odwiedzin był momentami rozgrzany do czerwoności :). Po drugie - nasze Forum zyskało nowych, ciekawych forumowiczów. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku czytelnicy będą się częściej udzielać, ponieważ mimo zwiększonej liczby użytkowników, wiele osób poprzestaje na kilku postach. Po trzecie - na stronie pojawiły się dwa ogromne działy, które zajęły sporo miejsca na serwerze. Mowa o dziale Download i o Galerii. Nareszcie polscy fani serialu Sliders mogą obejrzeć fotki ze swoimi ulubionymi bohaterami, bez konieczności wertowania zachodnich stron. Pojawiła się także możliwość obejrzenia bądź posłuchania ciekawych multimediów. Po czwarte - zyskaliśmy po dwóch latach nową grafikę, co na pewno ucieszy oczy wielu z Was. Wreszcie po piąte - jako pierwsi w Polsce poinformowaliśmy, że stacja AXN planuje wyemitować serial Sliders. Petycja jak widać odniosła wielki sukces. Stało się tak tylko i wyłącznie dzięki Wam, czytelnikom, którzy postanowili wysłać ową prośbę do władz polskich stacji. Powoli traciliśmy nadzieję, gdy nagle okazało się, że stacja AXN zrobi nam taką miłą niespodziankę:) Emisja już wkrótce.

Pierwsze urodziny: Strona SLIDERS PL powstała 28 lutego 2004 roku. W związku z pierwszymi urodzinami serwisu przedstawiamy poniżej wywiad z redakcją. Rozmawiamy o tym co było, co jest i co będzie na stronie. Zapraszamy do lektury.

 
Wywiad z CEZ'EM:

W jaki sposób zainteresowałeś się serialem Sliders?

To było na początku 1998 roku. Kolega powiedział mi, że stacja RTL7 powtarza odcinki ciekawego serialu i że muszę koniecznie to zobaczyć. Trafiłem na końcówkę pierwszego odcinka... i wciągnęło mnie. Na RTL7 widziałem wszystkie 4 sezony, następnie na Polsacie i TV4 jeden sezon. Wreszcie na początku 2004 udało mi się zobaczyć 5 sezon na niemieckim kanale RTL. Od dawna lubiłem seriale SF, więc Sliders szybko stał się jednym z moich ulubionych seriali, a następnie ulubionym. Do dziś nie spotkałem się z lepszym serialem.

Twoja ulubiona postać ze Sliders?

Lubię tzw. "pierwszą czwórkę", czyli Quinna, Wade, Remmy'ego i profesora. Z pozostałych bohaterów na pewno Maggie. Gdybym miał wybierać jedną postać, wybrałbym Quinna. To on wymyślił Zegar, to właśnie on spowodował, że Slidersi mogą zwiedzać równoległe światy. Niezwykle ciekawą postacią jest także profesor Arturo. Szkoda, że aktor odszedł z serialu w 3 sezonie.

Jaki jest twój ulubiony odcinek/sezon?

Najbardziej lubię sezony 1 - 3, zwłaszcza trzeci.  To ciekawe, ale zawsze najbardziej lubiłem epizod "Lipschitz Live!" z 4 sezonu. Bardzo lubię oglądać odcinek z dinozaurami, czyli "In Dino Veritas" oraz "Rules of the Game". Do ulubionych odcinków zaliczam też oczywiście Pilot.

Wołałbyś by powstał film kinowy Sliders Movie czy szósty sezon serialu?

Film kinowy na pewno zwróciłby uwagę całego świata na zjawisko zwane Sliders. Mimo wszystko wolałbym szósty sezon. Film kinowy to tylko 2-godzinny, dłuższy odcinek, w którym zapewne pojawiłaby się wojna z Kromaggami. W serialu pokazanoby znów około 20 odcinków, scenarzyści na pewno przedstawiliby kolejne ciekawe światy, niekoniecznie z Kromaggami. Jednak w sytuacji kiedy nie zapowiada się ani na film ani na szósty sezon... prosiłbym o cokolwiek. Ucieszę się nawet z mini-sezonu czy ze spin-offu.

Co sądzisz o polskich stacjach TV? Czy myślisz, że petycja ma sens?

Od dość dawna nie mam dobrego zdania o polskich stacjach telewizyjnych. Uważam, że zależy im tylko na "kasie". Dyrekcja woli pokazać kolejną edycję BAR'u, Idola czy nędzne polskie lub południowoamerykańskie telenowele niż droższe, aczkolwiek o wiele lepsze, ciekawsze, ambitniejsze seriale SF. Petycja do polskich stacji jak najbardziej ma sens. Jeśli nawet petycja nie zaowocuje, to jednak fani, którzy wysyłają prośby do telewizji zwracają na siebie uwagę. Gdyby petycji nie było, ani Polsat, ani TVN czy AXN nie mieliby nawet pojęcia o tym, że w Polsce jest zapotrzebowanie na seriale SF, m.in. na Sliders.

Jak trafiłeś do redakcji SLIDERS PL?

Ja stworzyłem tę redakcję:). W 2003 roku powstał w mojej głowie pomysł by stworzyć pierwszy polski serwis o Sliders. Niestety bardzo dużo czasu minęło zanim znalazłem odpowiedni serwer, nauczyłem się podstaw html itd. Dopiero na początku lutego 2004 projekt był gotowy i wystarczyło napisać pierwsze teksty. W ten oto sposób równo rok temu strona SLIDERS PL pojawiła się w Internecie. W krótkim czasie serwis zyskał kilku stałych współpracowników oraz pierwszych czytelników.

Jakie inne seriale/filmy lubisz?

Oprócz Sliders bardzo lubię "Z archiwum X", "Gwiezdne Wrota", "24 godziny", "Rozbitków", "Lost". Jeśli chodzi o filmy to najbardziej lubię trylogię "Władcy Pierścieni", a także "Harry'ego Pottera", "Powrót do Przyszłości", "Indianę Jones", "Obcego", "Gwiezdne Wojny" i wiele, naprawdę wiele innych filmów i seriali.

Gdybyś mógł wybrać życie w jakimś równoległym świecie... jaki byłby ten świat?

Mimo, że w serialu pojawia się naprawdę ogromna ilość ciekawych światów równoległych, przesłanie Sliders jest proste - wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Z pozoru zawsze wydaje się, że dany świat jest idealny, jednak drobne szczegóły powodują, że człowiek nie chciałby tam zostać ani sekundy dłużej. Jeśli więc miałbym wybrać idealny świat... to powiem, że chciałbym mieszkać mimo wszystko u nas.   

Gdybyś był scenarzystą, jaki świat zaproponowałbyś w kolejnym odcinku serialu?

Zawsze marzyłem o odcinku z Atlantydą. Pokazałbym w nim wielki poziom techniczny tej cywilizacji, powiązania ze starożytnym Egiptem, Sumerami, Chińczykami itd. Być może Sldiersi znaleźliby w takim wymiarze sposób by wrócić do domu.

Co sądzisz o stronie SLIDERS PL? Czy przez rok znacząco się zmieniła, polepszyła, pogorszyła?

Strona odniosła sukces w środowisku fanów SF. Dostajemy wiele lisów z podziękowaniami, że taka strona istnieje. Początki były oczywiście trudne. Na szczęście gdy popularny magazyn FANTASY wydrukował mój artykuł o Sliders, sytuacja się poprawiła. Ruszyła petycja, więcej osób zaczęło odwiedzać serwis. W wakacje, w związku z pojawieniem się DVD liczba czytelników po raz kolejny znacząco wzrosła. Wreszcie pod koniec grudnia udało się nam otworzyć pierwsze polskie forum dyskusyjne o serialu Sliders. Strona przez ostatni rok bardzo się poprawiła. Przybyło wiele nowych działów, tekstów. 

Co według ciebie powinno się w najbliższym czasie pojawić na stronie?

Na stronie brakuje Galerii i działu Download. Na tym spróbujemy się skupić w najbliższym czasie.

 
Wywiad z HRABIĄ:

W jaki sposób zainteresowałeś się serialem Sliders?

Wszystko zaczęło się od tego, iż na niemieckiej telewizji RTL oglądałem zawsze w niedziele serial SF Seequest. Okazało się, że po nim lecą właśnie Slidersi. Reklamówki zainteresowały mnie i zaryzykowałem – obejrzałem pierwszy odcinek. Od tamtego czasu nikt mnie w niedziele nie mógł oderwać od telewizora. A było to bodajże jakieś 4 – 5 lat temu. Ah.. jaki wtedy młody byłem;) Dopiero później zacząłem oglądać Slidersów na Polsacie, jednak dowiedziałem się o nich dość późno – wszystko przez ten przeklęty tytuł "Piąty Wymiar”!!     

Twoja ulubiona postać ze Sliders?

Na pewno cenię Wade Wells – mamy podobny charakter, no może nie jestem aż takim romantykiem;) Profesor też jest dla mnie interesującą postacią. Jest on połączeniem cynizmu i specyficznego humoru – wielka mieszanka wybuchowa. Poza tym lubię cała pierwszą czwórkę z serialu. Bardzo się z nimi zżyłem.   

Jaki jest twój ulubiony odcinek/sezon?

Jeśli chodzi o sezon to oczywiście 1, 2 i 3. (Dlaczego? Patrz odpowiedź powyżej;) Co do odcinków to należą do nich oczywiście: obydwa piloty, „Lato Miłości ”, „Słaba Płeć” i „Obsesja”.

Wołałbyś by powstał film kinowy Sliders Movie czy szósty sezon serialu?

Wątpię czy to się uda zrealizować, ale chciałbym aby powstał film. Jednak będzie to dość trudne i ryzykowne, ponieważ o czym by on miał być i kto w nim miałby zagrać? Czy akcja miałaby się dziać po 5 sezonie? Nie.. A może tak zrobić jakiś spin-off Slidersów, tak jak jest w przypadku Gwiezdnych Wrót SG-1, powstały SG:Atlantis. To by było ciekawe;)

Co sądzisz o polskich stacjach TV? Czy myślisz, że petycja ma sens?

Owszem, ma ona sens. Ktoś w końcu musi poruszyć tę sprawę na cała Polskę!;) To jest wręcz oczywiste, że Slidersi powinni wrócić do polskiej telewizji. Może trzeba jedynie jeszcze bardziej cukrować TVN, albo innym stacjom, aby wyemitowały serial;)

Jak trafiłeś do redakcji SLIDERS PL?

Długo szperałem po Internecie w poszukiwaniu informacji o Slidersach. Dopiero pół roku temu natrafiłem na tą stronę. Od razu pochłonąłem ją całą, wszystkie teksty przeczytałem. Ale to było dla mnie za mało. Postanowiłem napisać do Ceza czy byłby zainteresowany współpracą ze mną. Zgodził się (jak na razie chyba nie narzeka na mnie, no ok. Czasami krzyczy że mógłbym cos napisać na FORUM;) Wkrótce po rozpoczęciu współpracy pokazałem na co mnie stać. Napisałem artykuł do gazety o serialu, potłumaczyłem teksty itp.

Jakie inne seriale/filmy lubisz?

Star Trek: Następne Pokolenie – mam do niego sentyment, pamiętam jeszcze jak za małego oglądałem go razem z ojcem na Sky One, ach to były czasy… Poza tym – „SG-  1” (Gwiezdne Wrota), pierwsze sezony „Archiwum X”. Miło też wspominam serial „Przystanek Alaska” i „Psy” – Pasikowskiego.

Gdybyś mógł wybrać życie w jakimś równoległym świecie... jaki byłby ten świat?

Jeśli chodzi o świat z serialu to wybrałbym na pewno… nie, żaden nie był mi tak bliski bym w nim pozostał. Oglądając serial zawsze tęskniłem razem z bohaterami za ich prawdziwą Ziemią. Może i w niektórych z tamtych światów było coś pięknego, cudownego czego nie było na naszej Ziemi, ale tak samo jak Slidersi nie czułbym się szczęśliwy. Chciałbym po prostu do domu. Nie chciałbym żyć w pewnego typu iluzji, złudzonym świecie, który przypominałby mi trochę mój prawdziwy jak i ten wymarzony. Jednak z drugiej strony zaprzeczam sam sobie – bo chciałbym znaleźć się na K – PAX. W prawdzie to nie Ziemia, ale inna planeta, ale.. no ale to już całkiem inna historia;)    

Gdybyś był scenarzystą, jaki świat zaproponowałbyś w kolejnym odcinku serialu?

Hmm… Najważniejsze żeby nie był nudny. Może tak: Slidersi wyskakują przez tunel na pustynię. Z pozoru typowa pustynia (Sahara), nic się nie dzieje, tylko wydmy i wiatr, wydmy i wiatr itp. Bohaterowie wyruszają w poszukiwaniu wody. Okazuje się jednak, iż jest jakieś zakłócenie magnetyczne i kompas (Remmy ma go wmontowany w zegarek;) jak i Zegar przestaje działać. W końcu Slidersi nie wytrzymują. Brak wody i ostre słońce powoduje, że tracą przytomność. Ratują ich Mieszkańcy Pustkowia –  ludzie żyjący w świecie postapokaliptycznym. Dowiadują się od nich, że ich Ziemia została zniszczona w wyniku Wielkiej Wojny Religijnej. Muzułmanie zaatakowali Stany, potem Europę. Użyli nowej broni – Bomby magnetyczno plazmowej, która nie pozwala na powstanie jakiegokolwiek ładunku elektrycznego nie pochodzący od istoty żywej (zaznaczam, iż dowiedziono naukowo, że człowiek posiada jak i tworzy ładunki elektryczne!). Jedyną możliwością, aby włączyć Zegar jest znalezienie się w Izolatce, w pomieszczeniu znajdującym się w najbliższej muzułmańskiej twierdzy. (Oczywiście ten odcinek ma podtekst obecnej wojny z terroryzmem i z niektórymi nawiedzonymi muzułmanami)

Co sądzisz o stronie SLIDERS PL? Czy przez rok znacząco się zmieniła, polepszyła, pogorszyła?

Współpraca była bardzo ciekawa i wspominam ją jak najmilej (ale się podlizuje Naczelnemu hehehe;). Stronka ma coraz więcej działów, jest Forum, Czat! A przede wszystkim fani serialu do nas zaglądają i piszą, ze się cieszą, iż ktoś wreszcie coś chce powiedzieć na całą Polskę o Slidersach! Aż chce się dalej pracować;)

Co według ciebie powinno się w najbliższym czasie pojawić na stronie?

Interesowałyby mnie dwie rzeczy. Pierwsza to zrobienie wywiadów z aktorami z serialu (od czego przecież mamy Internet?;). Druga to opublikowanie scenariuszy do alternatywnych wersji niektórych z odcinków serialu jak i samych opowiadań o tematyce Slidersów napisanych przez polskich fanów serialu.

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!