New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki

 

 PIERWSZY ZEGAR
Od odcinka "Pilot" do "Slide Like An Egyptian"

   WYGLĄD

Pierwszy Zegar posiada wiele zielonych i czerwonych lampek, które są niezbędne do prawidłowych zjazdów. Główny wyświetlacz pokazuje ile dni i godzin pozostało do następnego zjazdu do innego wymiaru. Przyglądając się dokładniej Zegarowi zauważamy ile godzin, minut i sekund pozostało do otwarcia tunelu (np. 23: 15: 06 – czyli pozostały 23 godziny, 15 minut i 6 sekund). Czas odliczany jest do tyłu, aż do zera. Zielone lampki pokazują prawdopodobieństwo dotarcia do docelowego świata. Wszystkie lampki włączają się, gdy dolna klapa jest otwarta. A kiedy klapa jest zamknięta, lampki nie świecą (podobnie jak, w niektórych telefonach komórkowych). Wynika z tego, iż obsługa Zegara jest bardzo łatwa.
 PRZYCISKI

Przycisk „1” pod wyświetlaczem służy do otwierania wrót. Funkcja reszty przycisków niestety nie jest nam znana. Na górze z boku znajduje się również włącznik, który służy do włączania i wyłączania Zegara.
 EMISJA PROMIENI

Czerwony kolor Zegara jest spowodowany mechanizmem retrospekcyjnym. Promieniowanie wytwarzane przez Zegar jest w każdych trzech sezonach serialu inne.
 ŹRÓDŁO ZASILANIA

Zegar ładuje się samoczynnie baterią Motorola Flip Phone Ni-Cad. Początkowo ładował się on dzięki turbinom energetycznym.
 UCHWYT DO OBRACANIA

Dzięki temu urządzeniu można regulować energię, która jest potrzebna do przetransportowania danej liczby osób przez wrota. Im więcej ludzi tym większa energia.
 BŁĘDY I ZAKŁÓCENIA

Bohaterowie często mieli kłopoty z Zegarem. Czasami psuł im się, jednak Slidersom zawsze udawało się naprawić go na czas przed zjazdem. Poniższa lista odcinków opisuje, co się stało z Zegarem:

Pilot
Quinn włącza za wcześnie Zegar.  Urządzenie utraciło przez to dane potrzebne by powrócić do domu.

Summer of Love
W tym odcinku Zegar  został niechcąco rzucony na beton, rozbijając się na wiele kawałków. Mimo to Quinn potrafił go naprawić.

Gillian of the Spirits
W tunel uderzyła błyskawica. Zegar przestał działać, a Quinn stał się niewidzialny.

Invasion
Działanie zegara zostaje zakłócone przez promieniowanie, które wywołali Kromaggowie. Nie można było otworzyć tunelu. Oprócz tego Kromaggowie eksperymentowali nad nim.

As Time Goes By
W wyniku odwrotnego obiegu Ziemi wokół Słońca czas mierzony jest odwrotnie. W tym wymiarze powstała strzałka czasu.

Double Cross
Quinn dołączył do zegara nowy stabilizator geograficzny zaprojektowany przez Logan.

Electric Twister Acid Test
Zegar podróżnych nie działał. Profesor stwierdził, że to przez tornada, które zdają się wytwarzać dziwne pole elektromagnetyczne.

Slide Like An Egyptian
Slidersi przegapili zjazd. Oryginalny zegar Quinna stał się bezużyteczny. Niemniej Slidersi zabrali stary zegar do kolejnego świata, gdzie Quinn wyjął ze starego zegara stabilizator geograficzny Logan i włożył go do nowego, egipskiego urządzenia. Następnie Slidersi wyrzucili stary zegar. 

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!