New Page 1

              

Menu:

 

 

 

 

 HOME

 » SERIAL
 O serialu
 Aktorzy
 Bohaterowie
 International
 Sliders w Polsce
 Oglądalność

 Zegar i Tunel
 Książki i Komiksy
 
Płyty DVD
 Kasety VHS
 Teksty

 » ODCINKI
 Sezon 1
 Sezon 2
 Sezon 3
 Sezon 4
 Sezon 5
 Sezon 6 PL
 Season 6 ENG

 » GALERIA
 Tapety
 Fotki
 Avatary
 

 » DOWNLOAD
 Napisy
 
 Czołówka
 Pliki Video
 Muzyka
 Inne Pliki

 » STRONA
 Redakcja
 Kontakt   
 Archiwum
 Linki


  "Konwergencja, Część I"

Sezon 1       Sezon 2       Sezon 3       Sezon 4       Sezon 5       Sezon 6

Streszczenie

 OPIS ODCINKA

Odcinek 6x12 powstał na bazie autorskiego pomysłu redakcji Sliders.PL z wykorzystaniem wielu popularnych wśród fanów serialu spiskowych teorii na temat np. pochodzenia Quinna i Colina czy na temat losów profesora.  

Gdy uznaliśmy, że fan fic pt. Slide Effects jest doskonałym wstępem do swego rodzaju zrestartowania serialu, wiedzieliśmy, że jest coś, czego w tym fan ficu zdecydowanie brakuje. Mowa o braku rozwiązania wielkiego cliffhangera z ostatniego odcinka pt. The Seer, kiedy to Mallory wypowiedział ostatnią kwestię „co teraz robimy?”. Choć nasz odcinek 6x01 Slide Effects przywrócił oryginalną czwórkę podróżników i uświadomił, że nasi bohaterowie nigdy tak naprawdę nikogo ze swojej grupy nie stracili, to koniecznie chcieliśmy dokończyć z happy endem historię alternatywnych Slidersów – tych, których losy oglądaliśmy od połowy trzeciej serii i przez całą serię czwartą oraz piątą. W pierwszym z dwóch finałowych odcinków postanowiliśmy wskrzesić wszystkich czterech zaginionych bohaterów (Quinna, Wade, profesora i Colina) po to, by w drugim epizodzie był czas na finałową konfrontację dwóch grup Slidersów z czarnymi charakterami.

Wielu fanów wierzy w to, że w odcinku drugiego sezonu pt. Post-Traumatic Slide Syndrome nasz prawdziwy profesor Arturo został porzucony, a razem z Quinnem, Wade i Rembrandtem zjechał jego sobowtór. Tę teorię potwierdził sam współtwórca serialu, Tracy Tormé. My w naszym szóstym sezonie korzystamy z tego rozwiązania. Zaprezentowany w niniejszym odcinku profesor nadal żyje, a ten który zginął w odcinku trzeciej serii pt. The Exodus, Part II, był jego sobowtórem.

Wiedzieliśmy, że koniecznie musimy w tym odcinku odzyskać Quinna, czyli rozszczepić go z Mallorym. Co prawda próbował już tego doktor Geiger w odcinku piątej serii Eye of the Storm, ale zrobił to nieskutecznie – czy celowo czy nie, tego nie wiemy. W naszej kontynuacji gdy dwójka wybitnych naukowców, czyli profesor Arturo oraz doktor Davis, połączyli siły, okazali się bardzo skuteczni. Jednocześnie rozwiązali oni problem Colina, który nie był wchłonięty przez ciało Mallory’ego, ale utknął w stanie pływu czasoprzestrzennego. Uznaliśmy jednak, że profesor zakrzywiając czasoprzestrzeń za pomocą urządzeń Dynastii Kromaggów będzie w stanie ocalić nie tylko Quinna, ale i Colina. Zastosowaliśmy to rozwiązanie fabularne, by przyspieszyć odzyskiwanie bohaterów.

W przypadku Colina skorzystaliśmy z popularnej teorii, jakoby Colin był wyhodowanym przez Kromaggów klonem Quinna, a nie jego bratem. Rzeczywiście wiele wskazuje na to, że twórcy mieli taki plan na czwarty sezon serialu, ale w pewnym momencie go porzucili. Niektórzy twierdzą, że Colin nie mógł okazać się klonem Quinna, ponieważ w odcinku czwartej serii pt. Lipschitz Live pojawił się jego sobowtór, a jak wiemy klon to byt unikalny, stworzony przez Kromaggów. Można jednak założyć, że sobowtór Colina ukazany w Lipschitz Live to kolejny klon Quinna pozostawiony w tym świecie przez Kromaggów. Skoro Dynastia ukryła jednego klona w prymitywnym świecie znanym z odcinka czwartej serii Oh Brother, Where Art Thou?, to mogła ukryć innego klona, kopię zapasową, w świecie z odcinka Lipschitz Live.  

Koniecznie musieliśmy przywrócić do życia porwaną przez Kromaggów Wade. Zakończenie odcinka piątego sezonu pt. Requiem jest niejednoznaczne – wielu fanów uważa, że Wade poświęciła swoje życie ratując Remmy’ego, Maggie, Dianę i Mallory’ego. Z kolei z „Przewodnika po Piątym Sezonie” (KLIK!) wynika, że scenarzyści absolutnie nie chcieli zabić w tym odcinku Wade. Na końcu epizodu pojawia się wizja panny Wells w umyśle Remmy’ego, która ma świadczyć o tym, że ona w jakiś sposób przeżyła. My w naszym szóstym sezonie przyjęliśmy, że Wade po wydarzeniach z odcinka Requiem była bliska śmierci, odniosła ciężkie rany, ale udało się ją uratować. Od momentu tego ratunku do ponownego spotkania ze Slidersami minął ponad rok, więc w tym czasie panna Wells całkowicie wyzdrowiała.

Bardzo ważną informacją w niniejszym odcinku jest to, że świat, do którego Quinn i Maggie trafili w odcinku trzeciej serii pt. The Exodus, Part I, nie był światem alternatywnego Quinna, Wade, Remmy’ego i Arturo. Oznacza to jednocześnie, że w czwartym sezonie w odcinku Genesis bohaterowie również nie byli w rodzinnym świecie, a Amanda, czyli matka, którą Quinn spotkał w odcinkach Exodus, Part I; Genesis oraz The Seer nie jest jego rodzoną matką. Cała historia z rzekomym pochodzeniem Quinna z Ziemi Kromaggów okazała się oczywiście mistyfikacją Dynastii. Z kolei błędne przekonanie Quinna o tym, że w odcinku The Exodus, Part I trafił do swojego świata wynika z tego, że otoczenie ocenił pospiesznie przez pryzmat tylko kilku szczegółów - wisiorka matki i furtki do swojej posesji. Quinn był przekonany, że skoro napotkana przez niego furtka skrzypi, to na pewno trafił do swojego świata, w którym zawsze ta furtka skrzypiała. Nic bardziej mylnego.

Wyjaśnijmy również kwestię kolorów mostu Golden Gate. W rodzinnych światach oryginalnych i alternatywnych Slidersów most ten jest czerwony. Z kolei nasi oryginalni Slidersi trafili w drugim sezonie do świata z mostem niebieskim. Dla odróżnienia przyjęliśmy, że alternatywni Slidersi, których przygody obserwowaliśmy w ramach symulacji Kromaggów od połowy trzeciej serii aż do zakończenia piątej, przeżyli podobną przygodę z pozostawieniem profesora, ale w świecie z zielonym mostem Golden Gate. Z kolei świat, do którego w odcinku The Exodus, Part I trafił Quinn i Maggie, który później został najechany przez Kromaggów i gdzie Beckett miała trudności z oddychaniem – ten świat również był niezwykle podobny do naszego, ale z małym wyjątkiem – tu most był koloru złotego.  

W przypadku Maggie Beckett bardzo nam zależało na tym, aby zapewnić tej postaci szczęśliwe zakończenie. Jednocześnie chcieliśmy mieć pewność, że nie będzie ona dalej podróżować z alternatywnym Quinnem, Wade, Remmym i Arturo, ponieważ chcieliśmy, aby w przypadku przygód alternatywnych Slidersów również nastąpił swego rodzaju reset – aby pierwotna czwórka dalej poszukiwała domu bez towarzyszy, którzy dołączyli do nich w kolejnych sezonach. Aby zapewnić Maggie tego typu zakończenie, musieliśmy sprawić, aby Beckett świadomie zrezygnowała z dalszej podróży i się ustatkowała, a do tego najlepsza jest motywacja w postaci więzów rodzinnych. Skoro założyliśmy, że to Wade bardziej pasuje do Quinna niż Maggie (zarówno w przypadku Slidersów oryginalnych jak i alternatywnych), to stwierdziliśmy, że największym szczęściem dla Beckett byłoby odzyskanie jej zmarłego męża, czyli doktora Stevena Jensena.

Na końcu niniejszego odcinka postanowiliśmy zajawić, że w ostatnim, kulminacyjnym odcinku serialu Slidersi będą musieli stoczyć walkę nie z jednym czarnym charakterem, ale aż z trzema jednocześnie. Bohaterowie zmierzą się nie tylko z oczywistym wrogiem, czyli z Kromaggami, ale również ze znacznie od nich potężniejszą rasą Zercurvian, którzy zostali wprowadzeni w komiksach Sliders i tym samym w naszym wirtualnym szóstym sezonie. Na samym końcu odcinka prezentujemy również wielki powrót Logan St. Claire, czyli żeńskiego sobowtóra Quinna, która w zamyśle twórców miała być powracającym czarnym charakterem przez cały sezon trzeci. Tak się nie stało i fani przez lata zastanawiali się, czy Logan kiedykolwiek wpadnie na trop Slidersów. W tym odcinku pokazujemy, że co prawda zajęło jej to kilka lat, ale wreszcie udało się – za pomocą swojego zegara z opcją namierzania Logan dogoniła podróżników.  

Zdjęcia: Brick Lady

 

 

© SLIDERS PL - www.sliders.pl All rights reserved!